Pilíře

Pilíře Královského Sektu

Morava je půvabný region, odkud pocházejí ta nejlepší šumivá vína. Díky lásce ke kouzelnému řemeslu se v tomto kraji už po staletí sdružují největší mistři, kteří vytvářejí šumivé skvosty a jedinečnou chuť Královských Sektů.

až pět milionů bublinek

Nejlepší šumivá vína se rozlišují podle množství bublinek a intenzity perlení. Perlení vzniká uvolňováním přírodního oxidu uhličitého z vína. Délka a intenzita perlení se mimo jiné odvíjí od správné teploty sektu při jeho podávání. Každá sklenice Královského Sektu obsahuje až pět milionů bublinek.

Králosvký sekt pohár vína

Výjimečný okamžik

Sekty vznikají fascinujícím procesem druhotného kvašení vína. Sekt je charakterizován jako šumivý nápoj, který je uchováván v zesílených skleněných lahvích uzavřených tlakovým korkovým uzávěrem.

Korek má v sektech velmi důležitou úlohu. Zabraňuje nejen vstupu kyslíku do lahve, ale především uchovává všechny magické vlastnosti vína uvnitř lahve. Tam však jeho úloha nekončí, ale teprve začíná. Jakmile korek za téměř neslyšitelného zvuku opustí hrdlo lahve, uvolní se ovocná vůně, která si vás získá natolik, že Královský Sekt už nebude nikdy chybět při žádném z vašich výjimečných životních okamžiků.

Chuť sektu

Název „sekt“ je převzatý z Německa, kde se používá již od 18. století. Pro výrobu sektů se hrozny sbírají dříve tak, aby bylo výsledné víno suché a obsahovalo vyšší množství kyselin, které vytvářejí ve výsledném víně tu pravou svěžest a dotvářejí působivou chuť sektů.

Králosvký sekt láhev detail

Kouzelné Řemeslo

Královský sekt je unikátní pro svou originální technologii výroby, kterou vyvinuli ti nejlepší mistři ve svém oboru.

Králosvký sekt vinice

již od roku 1995

Morava byla vždy známá díky kvalitě svých vín, přístupu k tradicím a k řemeslu samotnému. Všechny tyto aspekty sehrávají velmi důležitou úlohu v moravské kultuře.

Královský Sekt je s láskou ke svému řemeslu vyráběný již od roku 1995. Na výrobě se podílejí ti největší vinařští mistři, a právě proto je Královský Sekt pověstný svojí výjimečnou vůní a chutí.

Zažijte opojné okamžiky s Královským Sektem a jeho noblesním jemným perlením.